הפרעות שינה

הפרעות שינה הן בעיה נפוצה שאנשים רבים מתמודדים איתה. מנדודי שינה ועד דום נשימה בשינה, ישנן סיבות רבות להפרעות שינה.

באתר http://snoring.org.il תוכלו להבין לעומק מהן הסיבות להפרעות שינה

 

הסיבה השכיחה ביותר להפרעות שינה היא מצב רפואי. חלקם כוללים את הדברים הבאים:

– מחלת לב

– לחץ דם גבוה

– סוכרת

– כאב כרוני

– דיכאון

– הפרעת חרדה

 

הפרעות שינה הן בעיה שכיחה שאנשים מתמודדים איתה. הם עלולים לגרום לתוצאות חמורות לבריאותו של האדם ולהוביל גם למספר בעיות אחרות.

ישנה מודעות גוברת להפרעות שינה בשנים האחרונות. בעזרת הטכנולוגיה ניתן כיום לאבחן הפרעות שינה ולהעניק להן אפשרויות טיפול טובות מבעבר.

חלק מהאנשים נוטים יותר להפרעות שינה מאחרים. עם זאת, עם אבחון נכון, ניתן לכל אחד לקבל טיפול במצב זה.

 

נדודי שינה- מה זה?

נדודי שינה היא הפרעת שינה שבה אנשים לא יכולים להירדם או להישאר ישנים לפרקי זמן ארוכים. זה יכול להיגרם ממגוון גורמים כמו מתח, חרדה, דיכאון ומצבים רפואיים.

מחסור בשינה עלול לגרום לפגיעה בביצועים המנטליים והפיזיים, לעצבנות, לשינויים במצב הרוח ואפילו לעלייה במשקל.

הפרעות שינה הן הסיבוכים הבריאותיים הנפוצים ביותר הקשורים לשינה בארצות הברית, כאשר 18% מהמבוגרים מדווחים על הפרעת שינה אחת לפחות במהלך חייהם.

 

הפרעות שינה הן בעיה שכיחה בקרב האוכלוסייה הכללית. ההערכה היא שכ-80 מיליון אמריקאים סובלים מבעיות שינה. זה יכול להוביל לסיכון מוגבר לפתח מצבים בריאותיים אחרים כגון לחץ דם גבוה, מחלות לב ודיכאון.

למחסור בשינה יכולה להיות גם השפעה שלילית על התפקוד הקוגניטיבי. חוסר שינה נקשר לפגיעה בזיכרון ובכישורי קבלת החלטות.

 

האם זה גורם נזק?

הפרעות שינה הן חשש בריאותי משמעותי שניתן למנוע בקלות על ידי טיפול טוב בשינה שלך.

אנשים עם נדודי שינה, למשל, מתקשים לעתים קרובות להירדם ולהישאר ישנים לאורך כל הלילה.

הפרעות שינה הן תוצאה של שיבוש במחזור השינה הטבעי. זה יכול להיגרם על ידי מתח, הפרעות מצב רוח, או כל מצב בריאותי בסיסי אחר.

הפרעת השינה הנפוצה ביותר היא נדודי שינה. הוא מאופיין בחוסר יכולת לישון בלילה ובחוסר שינה איכותית במהלך היום. נדודי שינה יכולים להיות קלים או חמורים, אך הם תמיד מתסכלים ומחלישים עבור אלה שחווים אותה.

 

נדודי שינה היא הפרעת השינה השכיחה ביותר. זה כרוך בקושי מתמשך להתחיל או לשמור על שינה שגורם להפרעה בתפקוד בשעות היום. זה כולל קשיי ריכוז, עצבנות ודיכאון.

הפרעות שינה אינן מדבקות והן אינן גורמות לנזק ארוך טווח לבריאות שלך.

 

הפרעות שינה נפוצות בארצות הברית וברחבי העולם. הם יכולים להיגרם על ידי דברים רבים כגון דום נשימה בשינה, נדודי שינה ונרקולפסיה.

קיימת חוסר מודעות לסימנים של הפרעות שינה שעלולות להוביל להשלכות בריאותיות חמורות. התסמינים השכיחים ביותר של הפרעות שינה הם ישנוניות בשעות היום וישנוניות מוגזמת בשעות היום.

חלק זה מספק סקירה כללית על הפרעות שינה והגורמים להן עם כמה דוגמאות לתסמינים וסיבות אפשריות.

קרדיט תמונה: freepik

מלאו פרטים לגבי כל שאלה ונציג מומחה יחזור אליכם בהקדם.

עיסוי רקמות עמוק

עיסוי רקמות עמוק הוא סוג עיסוי עוצמתי במיוחד, הפועל על הרבדים העמוקים ביותר של רקמות השרירים. הוא מתאפיין בפעולות לחיצה ולישה אינטנסיביות, ובהתמקדות באזור מסוים

קרא עוד »

דלקת פרקים בכף רגל

דלקת פרקים היא מצב המתרחש כאשר המפרקים בגוף הופכים דלקתיים. זה יכול להשפיע על כל מפרק, אבל זה משפיע לרוב על הברכיים, הירכיים והידיים. במקרים

קרא עוד »

פיתוח הגוף

פיתוח גוף הוא ספורט שדורש הרבה כוח פיזי וסיבולת. זהו ספורט פופולרי מאוד ואנשים רבים משתתפים בו. פיתוח גוף הוא אחד מענפי הספורט הפופולריים בעולם.

קרא עוד »