כיצד להימנע מתביעה כנגד מאמן הכושר

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות עלייה ניכרת במספר מאמני כושר המספקים שירותים, בין אם זה באופן עצמאי ובין אם זה כשכירים, הן למתאמנים בודדים והן לקבוצות. העלייה במודעות לבריאות בכלל ולפעילות גופנית בפרט, הביאה איתה, מחד עלייה במספר המתאמנים ומאידך, באופן טבעי,עלייה במספר המאמנים.

מאמן כושר זה מקצוע לכל דבר. לא כל אחד ואחת יכולים לעסוק בתחום זה. בשביל להיות מאמן או מאמנת, בוודאי כשמדובר על חדרי כושר, קבוצות ספורט, מקומות עבודה וכדומה, חייבים ללמוד את התחום, להתמקצע בו, לעבור מבחנים ומבדקים ולקבל בסופו של דבר תעודה המאפשרת לעסוק בתחום באופן מקצועי. למאמן יש אחריות רבה כלפי המתאמנים שלו, ורק מי שקיבל את ההכשרה המתאימה יכול למלא אותה בצורה נכונה.

עם זאת, צריך לזכור, גם מאמני כושר שקיבלו את ההכשרה המתאימה, התמקצעו והוציאו תעודה בתחום, יכולים למצוא את עצמם בסיטואציה מאוד לא נעימה בה מוגשת נגדם תביעה כתוצאה מהתנהלות רשלנית ולא מקצועית כלפי המתאמנים שלה או להבדיל, תביעות מסיבות אחרות שקשורות להתנהלות שלהם כלפי צד ג'. על מנת להימנע מכך, יש לנקוט במספר צעדים חשובים.

 

מה צריך לעשות בשביל להימנע מתביעות כנגד מאמני כושר?

הצהרת בריאות – הכלל באימון ענפי ספורט בכלל ובפרט באימון כושר הוא, עבור כל מתאמן צריך לייצר תוכנית אימונים מותאמת. לשם כך, חשוב מאוד שהמתאמן ימלא הצהרת בריאות ובו יציין אם הוא מתמודד עם בעיות פיזיולוגיות, מחלות או דברים אחרים. כך המאמן יוכל לייצר עבורו תוכנית אימונים מותאמת ולא כזו שעלולה לגרום לו נזק בריאותי או פיזי.

מכשירים תקניים – במהלך האימון, סביר להניח שהמתאמן יצטרך להשתמש במכשירים שונים, נייחים או ניידים. כל מכשיר חייב להיות תקין, הוא חייב להיות בעל תו תקן, המאמן צריך לוודא שכל המכשירים עובדים בצורה נכונה, עליו לוודא שאין שום פרט חסר, שום דבר לא "משוחרר" או "מפורק". רצוי מאוד שהוא יעשה בדיקות מקיפות, בשביל שלא יווצר מצב שהמתאמן ישתמש במכשיר וייגרם לו נזק.

תעודת מגיש עזרה ראשונה – כל מאמן כושר חייב לעבור קורס מוגדר של מגיש עזרה ראשונה. הקורס נועד לספק לו כלים וידע כיצד להתמודד עם סיטואציות שונות בהן המתאמן צריך עזרה רפואית ראשונה, עד שיגיע גורם מוסמך ויפנה אותו לבית חולים. מעבר לעובדה שהמאמן צריך להיות מסוגל להגיש עזרה ראשונה, אזי שהוא צריך גם להחזיק תיק עזרה ראשונה בשביל שיוכל לספק את מלוא העזרה הנדרשת.

ביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר – מאמן כושר, בוודאי מאמן שעובד באופן עצמאי עם לקוחות וקבוצות, צריך לרכוש ביטוח אחריות למאמני כושר. מדובר בביטוח שנועד להגן עליו במקרה של תביעות מצד לקוחות על מקרים של רשלנות. הביטוח צריך גם להכיל היבטים שקשורים לתביעות צד ג' ותביעות אחרות שקשורות לפעילות המקצועית שלו. כך הוא לא יצטרך להתמודד עם ההשלכות הכלכליות של תביעות אלו.

לסיכום, לפני שמתחילים לעסוק בתחום של אימון כושר, מומלץ לבדוק מה נדרש ממאמנים בשביל לספק שירות מקצועי, אחראי ונכוו, על מנת להימנע מכל סיטואציה וסיכוי למקרים של רשלנות ותביעות מצד לקוחות וגורמים אחרים.

למידע נוסף על ביטוח למאמני כושר ניתן להיכנס לאתר של המרכז לביטוח מקצועות הספורט בכתובת הבאה:

https://sport-ins.com/coaches

 

 

קרדיט תמונה: freepik

מלאו פרטים לגבי כל שאלה ונציג מומחה יחזור אליכם בהקדם.

עיסוי רקמות עמוק

עיסוי רקמות עמוק הוא סוג עיסוי עוצמתי במיוחד, הפועל על הרבדים העמוקים ביותר של רקמות השרירים. הוא מתאפיין בפעולות לחיצה ולישה אינטנסיביות, ובהתמקדות באזור מסוים

קרא עוד »

דלקת פרקים בכף רגל

דלקת פרקים היא מצב המתרחש כאשר המפרקים בגוף הופכים דלקתיים. זה יכול להשפיע על כל מפרק, אבל זה משפיע לרוב על הברכיים, הירכיים והידיים. במקרים

קרא עוד »

פיתוח הגוף

פיתוח גוף הוא ספורט שדורש הרבה כוח פיזי וסיבולת. זהו ספורט פופולרי מאוד ואנשים רבים משתתפים בו. פיתוח גוף הוא אחד מענפי הספורט הפופולריים בעולם.

קרא עוד »