הסכנות ברכיבה על קורקינט

בעשור האחרון, אנחנו יכולים לראות גידול במספר הצעירים והמבוגרים הרוכבים על קורקינט ברחובות הערים ובמקומות אחרים. יש מי שעושה זאת מחוסר ברירה, בין אם זה בגלל שעדיין לא אפשרות להוציא רישיון נהיגה (צעיר מדי) ובין אם זה בגלל שאין לו רכב ברשותו. אחרים עושים זאת מבחירה, על מנת להימנע מהצורך להשתמש בתחבורה פרטית או ציבורית.

על פניו, שימוש בקורקינט הוא דבר מאוד נוח, פשוט וזמין. הוא מאפשר ניידות וגמישות להגיע ממקום למקום בצורה קלה ופשוטה, מבלי שיש צורך לבזבז זמן יקר על פקקים, חיפוש אחר חנייה וכן עם מינימום עלויות. מלבד עלות רכישה, אין עלויות נוספות שצריך להשקיע בהן.

יחד עם זאת, כל מי שמבקש לרכוש ולהשתמש בקורקינט, צריך לקחת בחשבון את הסכנות הכרוכות ברכיבה על כלי זה. לצערנו הרב, אנחנו שומעים לא פעם על תאונות קשות שמתרחשות ביישובים שונים ומעורבים בה רוכבי קורקינט. לצידן, צריך לזכור שישנן הרבה תאונות קלות יותר שלא מתפרסמות בתקשורת, למרות שהרוכבים נפגעים במהלכן בצורות שונות.

 

הפגיעות הנפוצות כתוצאה מרכיבה על קורקינט

פגיעת מרפק –המרפק יכול להיפגע בצורות שונות בזמן הרכיבה ויכול לגרום לכאבים במרפק לטווח הארוך. בין אם זה כתוצאה מנפילה או התנגשות עם עצם אחר. בגלל המיקום והמשמעות של המרפק, הרי שפגיעה כוז יכולה להשפיע באופן מהותי על תפקוד היד ולמנוע מהרוכב לבצע פעולות שגרתיות עקב כאבים במרפק.

בשביל למנוע פגיעת במרפק, רצוי להשתמש במגנים מותאמים לאזור זה, וכמובן רצוי תמיד לרכב בזהירות ובמקומות שמותרים לכך.

פגיעות ראש – על פניו, אין סיבה שהיו פגיעות ראש מאחר וכל מי שרוכב על קורקינט אמור לחבוש קסדה. אך לא כולם עושים זאת, ולכן יש סכנה שתהיה פגיעת ראש, דבר שיכול להיות חמור מאוד. צריך לומר, גם אם חובשים קסדה, חשוב כמובן שתהיה חזקה ואיכותית. מעבר לכך, במידה וחווים פגיעה, הרי שיכולות להיות פציעות באזורים שונים, בין אם זה שריטות בפנים, חבלות בעיניים ובאזורים אחרים.

שבר ביד – בדומה לפגיעת מרפק, גם שבר ביד היא פגיעה שכיחה יחסית בקרב רוכבי קורקינט. הרבה פעמים השבר נוצר כתוצאה מניסיון למנוע נפילה באמצעות הידיים. אם זה לא צולח, אז היד עלולה להישבר.

נקע בקרסול – הן כתוצאה מפגיעה בגורם אחר, הן כתוצאה מתנועה לא נכונה, וכמובן מנפילה מהקורקינט כתוצאה מרכיבה מהירה ולא זהירה.

 

כיצד מתמודדים עם פגיעות קורקינט

מצד אחד, אפשר להימנע מפגיעות אלו אם רוכבים זהיר ואם משתמשים באלמנטים שיכולים להגן על הגוף באזורים מסוימים. כלומר מגנים שמותאמים למבנה הגוף ולרכיבה על קורקינט.

מצד שני, כל מי שחווה פגיעה, צריך לפנות אל אנשי מקצוע שידעו לאבחן אותה ולספק לו את הטיפול המתאים. כך הוא יוכל להתמודד עם הבעיה בצורה טובה.

 

קרדיט תמונה:pixabay.com

מלאו פרטים לגבי כל שאלה ונציג מומחה יחזור אליכם בהקדם.

עיסוי רקמות עמוק

עיסוי רקמות עמוק הוא סוג עיסוי עוצמתי במיוחד, הפועל על הרבדים העמוקים ביותר של רקמות השרירים. הוא מתאפיין בפעולות לחיצה ולישה אינטנסיביות, ובהתמקדות באזור מסוים

קרא עוד »

דלקת פרקים בכף רגל

דלקת פרקים היא מצב המתרחש כאשר המפרקים בגוף הופכים דלקתיים. זה יכול להשפיע על כל מפרק, אבל זה משפיע לרוב על הברכיים, הירכיים והידיים. במקרים

קרא עוד »

פיתוח הגוף

פיתוח גוף הוא ספורט שדורש הרבה כוח פיזי וסיבולת. זהו ספורט פופולרי מאוד ואנשים רבים משתתפים בו. פיתוח גוף הוא אחד מענפי הספורט הפופולריים בעולם.

קרא עוד »